Soffa Wallander & Co

Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co
Soffa Wallander & Co

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA, gustaviansk stil, Wallander & Co, 1900-talets första kvartal, målad, delvis egyptiserande dekor, klädd med rutig textil, längd 172 cm, bredd 62 cm, höjd 87 cm, sitthöjd 40 cm.

Bruksslitage, senare målning samt klädsel, mindre dekorskador samt mindre lagningar.

690087

2019-10-19