Bålskål Kina 1700-talets slut

Bålskål Kina 1700-talets slut
Bålskål Kina 1700-talets slut
Bålskål Kina 1700-talets slut
Bålskål Kina 1700-talets slut
Bålskål Kina 1700-talets slut
Bålskål Kina 1700-talets slut
Bålskål Kina 1700-talets slut
Bålskål Kina 1700-talets slut

Klubbat för:

350 SEK

1 500 SEK

BÅLSKÅL, porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), europeiserande dekor av blomsterbuketter i blå emaljfärg och guld, stjärnbård, höjd 13,5, diameter 33 cm

Kantlagning, spricka, nagg

690134

2019-10-18