Vas Kina Oxblodsglasyr

Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr
Vas Kina Oxblodsglasyr

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, stengods, Kina, 1900-tal, oxblodsglasyr, höjd ca 15 cm

HISTORIK: Denna typ av stengodsvaser framstår ofta/alltid med "nagg" runt fotringen då de separerades från basen genom att stötas/slås av

Krackelering

690174

2019-10-19