Skål Kina

Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, oval form, konturerad kant, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 9, längd 26 cm

Kuntoraportti

Slitage, foten med större nagg, botten med ristat namn

690183

Päivämäärä:

2019-10-18