Skål Kina
Klubbat för:
3 200 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, oval form, konturerad kant, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 9, längd 26 cm
Kuntoraportti
Slitage, foten med större nagg, botten med ristat namn
690183
Päivämäärä:
2019-10-18