Bordsur Frankrike

Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1800-tal, Frankrike, slagfunktion, dekorornament av fullblodshäst, fodral i svart sten samt förgylld marmor, urverk märkt Raingo Freres á Paris, numrerat verk glasat täcklock, höjd ca 42,5 cm

Slitage/skador, visare samt 2 siffror och pendel saknas

690234

2019-10-17