Värjor

Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor
Värjor

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÄMBETSMANNAVÄRJOR, (2) 1800-tal, den ena klingan märkt Solingen, parersköld med figurativ dekor, kaveln klädd med pärlemorplattor, längd ca 98 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, nagg på pärlemorplattorna

690522

2019-10-19