Värjor
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄMBETSMANNAVÄRJOR, (2) 1800-tal, den ena klingan märkt Solingen, parersköld med figurativ dekor, kaveln klädd med pärlemorplattor, längd ca 98 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, nagg på pärlemorplattorna
690522
2019-10-19