Fat Japan 1900-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med fohund och pagod i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger och guld, botten med sex karaktärers märke, diameter ca 37 cm
Metallomfattning för upphängning
690576
2019-10-17