Skål Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MINDRE SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, konturerad kant, dekor av blommor och fåglar i emaljfärger, järnoxid samt sepia, invändigt med turkos glasyr, botten med sigillmärke, höjd ca 5, diameter 13 cm
Slitage
690582
2019-10-17