Fritz von Dardel, Skeppsholmen, vy mot Katarina
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FRITZ VON DARDEL (1817-1901): Skeppsholmen, vy mot Katarina kyrka, signerad och daterad 1895, olja på pannå, 14,5x23 cm
På baksidan dedikation,
Från F. von Dardel, Julafton 1895, till v. Häradsh. C R Troilius inköpt af dennes sterbhus d. 12/9 12 för kr. 50:-
Svensk privatsamling
690601
2019-10-28