K. A. Roos Vegeholm matsalsmöbel

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

K.A. ROOS, "Vegeholm", matsalsmöbel, 7 dlr., 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad i vitt, randig klädsel, bestående av: bord med 5 iläggsskivor med sarg samt 6 stolar, bordets höjd ca 74, diameter 120, iläggsskivorna 50, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage

690655

2019-10-20