Tallrikar Kina
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 11 st, Kina 1700/1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm, stekfat 37x29 cm
åldersrelaterat slitage, nagg samt slitage kring kanter stekfat med avslag, djup skål med lagning,
690753
2019-10-19