Gefle Grand teservis
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARTHUR PERCY, "Grand", teservisdelar, 59 dlr, Gefle, 1900-talets mitt, av varierande tillverkningsår, flintgods, ljusblåglaserade samt grön med guldkant, bestående av: 17 tekoppar med fat, 17 assietter, 2 sockerskålar med lock, tekanna, mjölkkanna
Slitage och krackeleringar, enstaka mindre nagg kan förekomma
690858
2019-10-18