Edition luxe hänge 18K
Closed
2019-10-27
690869
| Sold for | 2 600 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
HÄNGE, 18K, rödguld, otydliga svenska stämplar, troligen 1930-tal, oval fasettslipad ljusblå sten troligen akvamarin ca 5.9 ct, ca 18x10x6 mm, rörlig spetsögla, höjd ca 33 mm inkl ögla, vikt ca 4.6 g
Sten uppmätt infattad.