Edition luxe hänge 18K
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÄNGE, 18K, rödguld, otydliga svenska stämplar, troligen 1930-tal, oval fasettslipad ljusblå sten troligen akvamarin ca 5.9 ct, ca 18x10x6 mm, rörlig spetsögla, höjd ca 33 mm inkl ögla, vikt ca 4.6 g
Sten uppmätt infattad.
690869
2019-10-27