Josef Ekberg uppläggningsfat

Josef Ekberg uppläggningsfat
Josef Ekberg uppläggningsfat
Josef Ekberg uppläggningsfat
Josef Ekberg uppläggningsfat
Josef Ekberg uppläggningsfat
Josef Ekberg uppläggningsfat

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JOSEF EKBERG (1877-1945): Uppläggningsfat, Gustavsberg, 1920-tal, lysterglasyr med förgyllda kanter, handtag i form av snäckor, undertill signerad J. Ekberg samt. stämplad Gustavsberg, ca 46x33 cm

Åldersrelaterat slitage

690981

2019-10-20