Carl August Olausson, Vy över Gamla stan

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARL AUGUST OLAUSSON (1865-1933): Vy över Gamla stan, signerad och daterad C.A. Olausson 1910, akvarell, ca 38x27,5 cm,

PROVENIENS: Stämpel på baksidan: Konst i Svenska Hem Samling II:241

690992

2019-10-28