Stolar provinsarbeten
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-talets första hälft, provinsarbeten, kannelerade framben, svängda bakben, genombruten ryggbricka, lösa sitsar med tagelklädsel, sitthöjd ca 47 cm
Smärre slitage och fläckar. Renoverde och kompletterade, enstaka mindre bortfall och lagningar
691034
2019-10-21