Matservis Bavaria delar av servis

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 26 dlr., porslin, Bavaria Tirschenreuth, 1900-talets mitt, guldkant samt gulddekor, bestående av: 14 flata mattallrikar, 11+1 buljongkoppar med fat, mattallrikarnas mått ca 27 cm

Ena buljongkoppen saknar fat, mikronagg kan förekomma, nagg på enstaka buljongkopp

691059

2019-10-20