Verner Panton System 123
Klubbat för:
7 200 SEK
6 000 SEK
VERNER PANTON, "System 1-2-3", stolar, 4 st, 1900-talets andra hälft, modellen formgiven 1973, rund centralfot i formstöpt aluminium, klädsel i djuphäftad textil, tyg, sitthöjd ca 35 cm
Ställvist omfattande slitage kring textil med hål vid sits, mindre fläckar förekommer.
691158
2019-10-20