Skulptur efter Antonio Canova

Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova
Skulptur efter Antonio Canova

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, efter Antonio Canova (1757-1822) Napoleon Bonaparte, brons, sockeln i polerat sten, märkt med bronsgaranti "J.B Deposee" Paris, numrerad A6754, höjd ca 25 cm

slitage på hatten, smärre repor, repa på stensockel,

691279

2019-10-21