Spelbord

Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

SPELBORD 1800-tals-slut, fanérad i olika träslag bl.a. rotfanér, utfällbar skiva, låda i sargen med insats, höjd ca 77, bredd 87, djup 43,5-86 cm

Zustandsbeschreibung

Repor, ytslitage, ställvis sprickor och torrhet i fanér

691316

2019-10-21