Serveringsfat Kina 1700-tal

Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal
Serveringsfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsavsats med pion, tårpil samt uppställda ting i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 37 cm

Nagg, terrinfatet med spricka, uppläggningsfatet med lagningar

691433

2019-10-20