6 stolar varav 2 st gustavianska Stockholmsarbeten

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 8 st, sengustavianska respektive gustaviansk stil, varav 2 st sent 1700-tal märkta med Stockholms Stolmakareämbetes sigill, 6 st 1900-talets första hälft, ryggspjälor med träskuren dekor i form av lotus, sitsar klädda med blått tyg, sitthöjd 42 cm

Slitage, färgbortfall

691519

2019-10-25