Skål Kina
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av fåglar på trädgårdsklippa vid pion i emaljfärger, sepia samt järnoxid, invändig turkos glasyr, botten med höjd 8, diameter 16 cm
Slitage
691556
2019-10-25