Skål Kina

Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av fåglar på trädgårdsklippa vid pion i emaljfärger, sepia samt järnoxid, invändig turkos glasyr, botten med höjd 8, diameter 16 cm

Slitage

691556

2019-10-25