Saltkar senapskar Danmark 1800-tal
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALTKAR, SENAPSKAR med SKED, silver, Danmark, 1800-talets andra kvartal respektive oidentifierad mästarstämpel RP Köpenhamn 1828, saltkar med invändig förgyllning, dekor av lejonmaskaroner, höjd ca 7-11,5 cm, total vikt ca 165 g
691698
2019-10-20