Fåtöljer ett par av Carl Gustaf Hiort af Ornäs

Klubbat för:

780 EUR

Utropspris

600 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLER ETT PAR, "Pedro", tillverkare Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, fast stoppad klädsel, djuphäftad rygg, lackade ben, bredd 70 cm, sitthöjd 42 cm, total höjd 80 cm.

.

Lätt bruksslitage

691868

2019-11-03