Originaletsning av Anders Zorn
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ORIGINALETSNING AV ANDERS ZORN. HEDBERG, TOR. Anders Zorn. Stockholm, Hugo Gebers Förlag, 1910.
Liten 4:o. 233 x 185 mm. 64 s. 1 originaletsning med skyddspapper. Litet nött originalhalvfranskt band med guldornerad rygg, pärmar överdragna med vattrad grön klot, övre guldsnitt och medbundet främre omslag (G. Hedberg).
Tryckt i 100 numrerade exemplar, varav detta är nummer 4. Förläggarens exemplar.
Se text!
692048
2019-10-27