Kaffeservis
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 6 dlr, 1800-tal, bestående av 6 koppar m. fat, Tyskland bl.a. Meissen, 2 gula, 2 turkosa, 1 grön samt 1 vit/turkos, floral dekor med gulddetaljer, blandat flintgods samt porslin
Olika tillverkare, nagg, ena koppens öra av
692137
2019-10-23