Bordslampa porslin
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal, med hänklar, empirestil, porslin, möjligtvis Porzellanfabrik Sandizell, Höffner & Co, Tyskland, dekor med bl.a. putti, fauner samt förgyllda detaljer, stämplad N i botten, plisserad gröngul skärm, höjd inkl. skärm ca 53 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, skärmen blekt
692353
2019-10-24