Bordslampa porslin

Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin
Bordslampa porslin

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, 1900-tal, med hänklar, empirestil, porslin, möjligtvis Porzellanfabrik Sandizell, Höffner & Co, Tyskland, dekor med bl.a. putti, fauner samt förgyllda detaljer, stämplad N i botten, plisserad gröngul skärm, höjd inkl. skärm ca 53 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, skärmen blekt

692353

2019-10-24