Ikon med silverriza St. Petersburg
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
IKON, Kristus Pantokrator, 1800-talets andra hälft, akademisk stil S:t Petersburg, tempera och olja på pannå, med silverriza, stämplad St.Petersburg, ca 30x26 cm
Rizan och oljemålningen med skador och skrapmärken
692396
2019-10-21