Ikon med silverriza St. Petersburg

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

IKON, Kristus Pantokrator, 1800-talets andra hälft, akademisk stil S:t Petersburg, tempera och olja på pannå, med silverriza, stämplad St.Petersburg, ca 30x26 cm

Rizan och oljemålningen med skador och skrapmärken

692396

2019-10-21