Sybord empire
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SYBORD, 1800-talets första hälft, empire, fanerad i mahogny och alm, faner lagt i romber, fotkryss med intarsiadekor, låda med fackinredning, höjd ca 74, 52x34,5 cm
Fotkryss kraftigt skadat, i övrigt smärre skador
692673
2019-10-22