Sybord empire

Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire
Sybord empire

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SYBORD, 1800-talets första hälft, empire, fanerad i mahogny och alm, faner lagt i romber, fotkryss med intarsiadekor, låda med fackinredning, höjd ca 74, 52x34,5 cm

Fotkryss kraftigt skadat, i övrigt smärre skador

692673

2019-10-22