Stolar Louis XV Normand
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
NORMAND CHARLES FRANCOIS Stolar, fyra stycken, Parisarbete, Louis XV, signerade C F NORMAND,(mästare i Paris 1742-67), bonade och skulpterad rödbok, överstycke med skulpterad blomsterdekor, svängda sarger, ben och rygg, stoppad rygg och sitts, sitthöjd 42 cm
Smärre skador och lagningar
692726
2019-11-02