Stolar Louis XV Normand

Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand
Stolar Louis XV Normand

Klubbat för:

9 600 SEK

12 000 SEK

NORMAND CHARLES FRANCOIS Stolar, fyra stycken, Parisarbete, Louis XV, signerade C F NORMAND,(mästare i Paris 1742-67), bonade och skulpterad rödbok, överstycke med skulpterad blomsterdekor, svängda sarger, ben och rygg, stoppad rygg och sitts, sitthöjd 42 cm

Smärre skador och lagningar

692726

2019-11-02