Otto Wretling bord med iläggsskivor
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OTTO WRETLING, bord med 2 iläggsskivor, à 36, 1920/30-tal, swedish grace, oval form, fanerat i ek, skuren dekor med meanderbord, trapetsoid fot, fotavslutningar i form av betsade tassar, etikettmärk "Otto Wretling Konst-hantverk Umeå"t, höjd 76, 130x90, totallängd 202 cm
Bruksslitage fuktringar
692921
2019-10-23