Otto Wretling bord med iläggsskivor

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

OTTO WRETLING, bord med 2 iläggsskivor, à 36, 1920/30-tal, swedish grace, oval form, fanerat i ek, skuren dekor med meanderbord, trapetsoid fot, fotavslutningar i form av betsade tassar, etikettmärk "Otto Wretling Konst-hantverk Umeå"t, höjd 76, 130x90, totallängd 202 cm

Bruksslitage fuktringar

692921

2019-10-23