Silverbricka sannolikt Persien, vikt 918 g

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRICKA, silver, sannolikt Persien, tidigt 1900-tal, oidentifierade stämplar, floraldekor med figurscener, mått ca 36x26 cm, vikt ca 918 g

Ingår i temaauktionen "Samlarhem"

Bruksslitage

692969

2019-11-26