Taylor elektroakustisk gitarr
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
13 000 SEK
TAYLOR, modell "414CE", elektroakustisk gitarr, 2000-tal, USA, grand auditorium-kropp med cutaway i ovangkolträ, top i sitkagran, hals i mahogny, med invändig elektronik (Taylor Expression System), i tillhörande hard case, längd ca 105 cm
Ingår i tema-auktion "Gitarr"
Spricka (ca 5 cm) i ena sidan, i övrigt bruksslitage
693061
2019-10-30