Kindjal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KINDJAL, daterad 1897, klinga med blodränna, fäste med kavelplattor av horn och beslag i vitmetall, balja klädd i svart skinn med två dekorerade beslag i vitmetall, längd ca 44 cm
Smärre bucklor och skador
693079
2019-11-17