Alvar Aalto stolar 10 st
Closed
2019-11-09
693197
| Sold for | 480 EUR |
| Estimate | 600 EUR |
ALVAR AALTO, stolar, 10 st, modell 612, Artek, 1900-talets andra hälft, stomme i lackad björk, Y-ben framtill, rygg samt sits med linnefärgad med klädsel, stapelbara, höjd 80 cm
Slitage, fläckar