Skrivbord och stol Carl Malmsten

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SKRIVBORD/STOL, formgivna av Carl Malmsten, skrivbord i rödlaserad furu, låda i sargen, höjd 78, 100x57 cm, stol med löstagbar klädd sits, brännstämplad ´CM´, H ca 87, sitthöjd ca 46 cm

Zustandsbeschreibung

Mindra slitage på bemålning

693396

2019-10-23