Skrivbord och stol Carl Malmsten
Klubbat för:
4 600 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
SKRIVBORD/STOL, formgivna av Carl Malmsten, skrivbord i rödlaserad furu, låda i sargen, höjd 78, 100x57 cm, stol med löstagbar klädd sits, brännstämplad ´CM´, H ca 87, sitthöjd ca 46 cm
Zustandsbeschreibung
Mindra slitage på bemålning
693396
2019-10-23