Kristian Solmer Vedel
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtölj och 4 stolar modell "Modus", 5 delar, Riopalisander (Dalbergia Nigra) och svart skinn, formgiven 1963, tillverkad av Søren Willadsen, Vejen, Danmark, etikettmärkta, fåtölj H ca 76 cm, B ca 64 cm, sitthöjd ca 42 cm, stolar H ca 76 cm, sitthöjd ca 42 cm, B ca 45
CITES-intyg giltigt inom EU medföljer
Slitage, patinerat skinn, skador på armlänen
693418
2019-10-23