Bestick i silver NM Norge

Bestick i silver NM Norge
Bestick i silver NM Norge
Bestick i silver NM Norge
Bestick i silver NM Norge
Bestick i silver NM Norge
Bestick i silver NM Norge

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BESTICKSUPPSÄTTNING, 75 dlr, silver, NM, Norge, omkring 1900-talets mitt, bestående av: 9 matgafflar, 17,5 cm, 12 matknivar, 21 cm, 12 efterrättsgafflar, 14,5 cm, 12 knivar 18,5 cm, 12 bordsskedar, 17 cm, soppslev, 18,5 cm, 11 kaffeskedar, 11 cm, 6 smörknivar, 16,5 cm, vikt ex knivar med rostfrittblad ca 1320g

Repor förekommer

693429

2019-10-29