Georg Jensen
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GEORG JENSEN, kaffeservis, sterlingsilver, 3 dlr, Danmark, Köpenhamn 1933-44, modell märkt 71 A, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, höjd 7-20 cm, vikt ca 901 g
Oxiterat, bruksslitage, repor
693472
2019-10-25