Georg Jensen

Georg Jensen
Georg Jensen
Georg Jensen
Georg Jensen
Georg Jensen
Georg Jensen
Georg Jensen
Georg Jensen

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GEORG JENSEN, kaffeservis, sterlingsilver, 3 dlr, Danmark, Köpenhamn 1933-44, modell märkt 71 A, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, höjd 7-20 cm, vikt ca 901 g

Oxiterat, bruksslitage, repor

693472

2019-10-25