Royal Selangor drinkset
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROYAL SELANGOR (etabl. 1885), drinkset, Malaysia, 1900-talets andra hälft, tenn, förgylld dekor av bård med stiliserad akantusslinga i relief, bestående av: bricka, kanna samt sex glas, höjd ca 9-22 cm
Smärre slitage
693483
2019-10-27