Royal Selangor drinkset

Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset
Royal Selangor drinkset

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROYAL SELANGOR (etabl. 1885), drinkset, Malaysia, 1900-talets andra hälft, tenn, förgylld dekor av bård med stiliserad akantusslinga i relief, bestående av: bricka, kanna samt sex glas, höjd ca 9-22 cm

Smärre slitage

693483

2019-10-27