Rörstrand Ostindia servis

Rörstrand Ostindia servis
Rörstrand Ostindia servis
Rörstrand Ostindia servis
Rörstrand Ostindia servis
Rörstrand Ostindia servis
Rörstrand Ostindia servis
Rörstrand Ostindia servis
Rörstrand Ostindia servis

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, 18 dlr, "Ostindia", porslin, bestående av: 4 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 3 assietter, diameter 16 samt 24 cm

Bruksslitage, mindre nagg förekommer, spricka nyanser varierar beror på olika tillverkingsår, spricka på ena tallriken

693491

2019-10-25