Rörstrand Ostindia servis
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, 18 dlr, "Ostindia", porslin, bestående av: 4 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 3 assietter, diameter 16 samt 24 cm
Bruksslitage, mindre nagg förekommer, spricka nyanser varierar beror på olika tillverkingsår, spricka på ena tallriken
693491
2019-10-25