Handhållna fotogenlampor

Handhållna fotogenlampor
Handhållna fotogenlampor
Handhållna fotogenlampor
Handhållna fotogenlampor
Handhållna fotogenlampor
Handhållna fotogenlampor
Handhållna fotogenlampor
Handhållna fotogenlampor

Klubbat för:

700 SEK

1 500 SEK

FOTOGENLAMPOR, 1 par, 1900-talets första hälft, handhållna, varav 1 i bärnstensfärgad glasmassa samt. 1 i koboltblå glasmassa, bägge med mekanik i mässing samt sfäriska kupor, höjd ca 17 cm

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionerna

693584

2019-10-25