Fotogenlampa 1800-tal

Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal
Fotogenlampa 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 800 SEK

FOTOGENLAMPA med hänklar, nyrenässand, 1800-talets slut, bronserad zink, kupa i frostat glas, brännare signerad Salvator Brenner, hänklar i form av galjonsfigur, höjd 72 cm, inkl skärm och glas

Slitage. Senare bronserad. Senare skärm och brännarglas.

693586

2019-10-23