Taburetter empirestil
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TABURETTER, 1 par, 1900-talets början, empirestil, trästomme lackerad i pärlgrått, med skurna och delvis guldbemålade dekorelement, stoppade sitsar klädda i grön plysch, höjd ca 46 cm
Bruksslitage, nötningar samt. stötmärken, textilen sannolikt senare
693592
2019-10-25